12. 6. 2026
Vážení rodiče,
dnešní probraná látka:
ČJ - str. 67-68
M - str. 55, cv. 6, str. 56 + násobení a dělení 0
Prv- str. 60
konec školního roku se rychle blíží, ale my stále pracujeme naplno, abychom toho do prázdnin co nejvíce stihli!
V českém jazyce jsme se přes větu jednoduchou a souvětí dostali až k psaní velkých písmen. Díky němu jsme si připomněli oblíbené pohádky a zjistili, kde všude je důležité psát velké písmeno. Dokonce přišla řeč i na Brno a jeho velikost. ?
V matematice jsme zdárně ukončili násobilku 5 a vrhli se na geometrii. Trochu nás sice brzdilo, že ne všichni měli potřebné pomůcky, ale věřím, že v pondělí již všichni budou mít tužku č. 3 a pravítko.
Za dobrovolný domácí úkol mají děti cokoliv z dvoustrany o násobení a dělení nulou (str. 58–59). Nechte je, ať si samy vyberou, a i množství nechte na nich.
Příští týden je poslední týden, kdy se ještě učíme. V matematice nám ještě k dokončení učebnice hodně stránek chybí, budeme tedy mít trochu více matematiky. S dětmi jsem o všem mluvila, nebojte se proto, pokud v učebnici nebudou některá cvičení vyplněna. Máme plán! ?
V prvouce jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o krajině, která nás obklopuje, o živé i neživé přírodě i o zvířatech, která žijí v blízkosti polí a lesů.
V pondělí nás čeká předposlední lekce plavání v tomto školním roce. Děti ať si na tento den z učení vezmou jen matematiku. A kdo ještě pořád neodevzdal násobilkový sešit – v pondělí má úplně poslední možnost!
Přeji vám krásný a klidný víkend!
S pozdravem
Lenka Lodrová