Projekt MČ Praha 11 - Intenzivní prázdninový kurz s výukou ČJ pro žáky s OMJ

Publikováno: 30. 11. 2020 Autor(ka): Hana Grafnetrová

Termín: 17. - 21.8. 2020

I koncem letošních hlavních prázdnin jsme uspořádali Intenzivní prázdninový kurz pro žáky s OMJ celé Městské části Praha 11. Denně od 9:00 do 16:00 hodin se žáci s OMJ mohli vzdělávat v českém jazyce, učili se komunikovat a také prožívali zajímavý a aktivní týden s novými kamarády a budoucími učiteli. Kromě jazykovědných dovedností jsme také soutěžili, hráli a pořádali jsme vycházky do blízkého i vzdálenějšího okolí - zkrátka prázdniny, jak mají být.

Ani letos nechyběl celodenní výlet - díky finančnímu rozpočtu z projektu jsme uspořádali výlet na zámek Loučeň za historií České republiky.

Zde byla zajištěna prohlídka zámku pouze pro naši skupinu. Mnohé děti absolvovaly podobný výlet poprvé v životě a velmi se jim líbil. Prohlídka byla uzpůsobena věku žáků a přibližovala zámecký život očima dětí, toto bylo pro žáky a jejich chápání historie velmi významné.

K zámku náleží též park s labyrinty, kde jsme pro děti uspořádali soutěže a zopakovali jsme získané poznatky. Významné bylo i sportovní vyžití v areálu.

Kurz byl velmi zdařilý, věříme, že jej budeme moci uskutečnit i v příštím roce!

Za možnost uspořádat prázdninový kurz pro žáky s OMJ děkujeme MČ Praha 11 a grantu MV.